Arena Schedules

Arena Schedules Print

Don Shepherdson Memorial Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Week of:

Feb 24 - Mar 1 2020

 

 

 

NLFSC Carnival

NDHL Playofs

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

24

25

26

27

28

29

1

7:00 AM

5:25 PM

5:25 PM

7:00 AM

 

8:00 AM

8:00 AM

Bantam A (23)

Tykes

Tykes

Atom C (20)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6:55 PM

6:35 PM

6:35PM

6:10 PM

 

9:10 AM

9:10 AM

PW A  (22)

Nov/Atom Girls

Ped Con Btm vs

PW B Girls(21)

 

 

 

 

Tench Atom (20)

Photografiks

 

 

 

 

 

 

 

7:20 PM

 

10:20 AM

10:00 AM

 

 

 

Ped Con Btm vs

 

 

Tem Vet PW Girl vs

 

 

 

Kirkland lake

 

 

Brownlee Girls

 

 

 

 

 

11:30 AM

11:20 PM

 

 

 

 

 

 

Ebert Btm A vs

 

 

 

 

 

 

Hearst

 

 

 

 

 

12:40 PM

1:00 PM

 

 

 

 

 

 

Tem Vet PW Girl vs

 

 

 

 

 

 

Brownlee Girls

 

 

 

 

 

1:50 PM

2:30 PM

 

 

 

 

 

 

Ebert Btm A vs

 

 

 

 

 

 

Hearst

 

 

 

 

 

3:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4:10 PM

4:00 PM

 

 

 

 

 

 

Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5:20 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haileybury Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Week of:

Feb 24 - Mar 1 2020

 

 

 

NDHL Playoffs?

Tyke Funday

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

24

25

26

27

28

29

1

7:00am

7:00 AM

7:00 AM

5:00 PM

 

8:00am 

9:10am

 

 

PW Girls &

Atom C Girls (19)

 

 

 

 

 

Bantam Girls (20)

 

 

 

 

6:10pm

7:40 PM

5:10 PM

6:10pm

6:00 PM

9:00am

10:20am

PW C  (20)

Mik Mak PW vs

Nov Grant Fuels &

Atom A (24)

HFSC Carnival

ECS PW girls vs

 

 

Brownlee Girls

Grant Propane (20)

 

 

Englehart

 

7:20 PM

8:50 PM

6:20 PM

7:20pm

 

10:10 AM

11:30am

Bantam C (20)

 

Nov Leisure Inn & 

Bntm B Girls(24)

 

KL Btm vs

 

 

 

Findlays (20)

 

 

Photografiks

 

8:30 PM

 

7:30 PM

8:30 PM

 

11:20am

12:40pm

Mdgt

 

Mik Mak Pw vs

Mdgt  

 

Ped Con Btm vs

 

Rachwalski (18)

 

Scotiabank

Gauvreau (20)

 

Iroquois falls

 

 

 

8:40 PM

 

 

12:30pm

1:50 PM

 

 

Mdgt Girls   (21)

 

 

ECS PW girls vs

 

 

 

 

 

 

Matheson

 

 

 

 

 

 

 1:40 PM

3:00 PM

 

 

 

 

 

Matheson Btm vs

 

 

 

 

 

 

Kirkland lake

 

 

 

 

 

 

2:50 PM

4:10 PM

 

 

 

 

 

Photografiks Btm vs

 

 

 

 

 

 

Iroquois falls

 

 

 

 

 

 

4:00pm

5:20 PM

 

 

 

 

 

Matheson PW vs

 

 

 

 

 

 

Englehart

 

 

 

 

 

 

5:10 PM

 

 

 

 

 

 

Ped Con Btm vs

 

 

 

 

 

 

Matheson

 

 

 

 

 

 

7:00 PM

 

 

 

 

 

 

1st Pw vs

 

 

 

 

 

 

2nd PW

 

 

 

 

 

 

8:10 PM

 

 

 

 

 

 

1st Btm vs

 

 

 

 

 

 

2nd Btm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Site Visitors:
1115167
Site hosting by Teamopolis Inc. | Teams | Leagues | iPhone App | Sports Directory | Tools | Contact | Privacy | Terms and Conditions | Feedback | Help | Print
©  2020  Teamopolis Inc. All Rights Reserved.